Народження дітей із синдромом Дауна. Скільки часу живуть?
Чому народжуються діти із синдромом Дауна?
Це хромосомна патологія. У людей із синдромом Дауна 47 хромосом, у решти - 46. Одна з найпопулярніших гіпотез, чому це відбувається, - під час поділу хромосомного апарату порушується енергетичне забезпечення. Яйцеклітина й сперматозоїд, аби дозріти, повинні отримати половинний набір хромосом. Ділення хромосом - це енерговитратний механізм. Під впливом різних факторів може статися збій. Наприклад, у наших жінок після 35 років, а в розвинених країнах після 42, починається процес старіння організму. І енергетичне забезпечення може відбуватися неправильно. Але що саме спрацьовує кожного разу - визначити поки що не вдається.
Як довго вони живуть?
- Процес старіння в людей із синдромом Дауна настає раніше, у середньому доживають до 50 років. Зайва хромосома впливає на процес кровотворення, тому з віком може з'явитися рак крові. Також погіршуються ментальні процеси - розум, мовлення.
Скільки таких дітей щороку народжується в Україні?
- В Україні, як і в усьому світі, із синдромом Дауна з'являється один на 900 новонароджених. Ця цифра стала, навряд чи буде рости з роками. У країні в середньому це - більше 400 дітей на рік.
Коментарі
Дописати коментар